به گزارش روابط عمومی کانون ، رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق استان اصفهان حجت السلام دکتر صافی اصفهانی در خصوص مطالبات مهم همکاران نامه ریاست محترم قوه قضائیه نوشته اند

این نامه فعلا در صفحه شخصی اینستاگرام ایشان ارسال شد و ارسال فیزیکی آن به دست ایشان نیز در حال اقدام است

متن نامه به این شرح است

به نام پروردگار متعال

ریاست محترم قوه قضائیه
جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج غلامحسین محسنی اژه ای دام عزه

سلام علیکم

ضمن تشکر و سپاس از مجاهدت های شما، به عرض می رساند تعرفه خدمات دفاتر ازدواج و طلاق کشور از سال ۹۰ تاکنون، در پایان هر دو سال، افزایش می یافته است و تاریخ انقضای اخرین تعرفه دو ساله ی این دفاتر ۱۴۰۰.۱۲.۲۹ بوده است و از ان تاریخ تاکنون متاسفانه تعرفه جدید اعلام نشده و هرج و مرج و آشفتگی و نارضایتی بر این صنف و ارباب رجوع آن سایه انداخته و بیم تجمع و اعتصاب سران دفاتر ازدواج و طلاق کشور جدی است.

از طرفی متاسفانه بیش از یک سال است پیش نویس نظامنامه جدید دفاتر ازدواج و طلاق به سرانجام نرسیده و ابلاغ نشده است و موج اعتراض و بلاتکلیفی را در این صنف فرهیخته ی حوزوی و دانشگاهی و عهده دار مهمترین امور شرعی مردم و متولی نهاد مقدس خانواده، پدید اورده است.

نکته مهم در این دو نقیصه این است که مسوولان امر مرتب توپ را در میدان قوه قضاییه و شخص جناب عالی انداخته و تعویق امضا و ابلاغ تعرفه ۱۴۰۱ و نظامنامه این دفاتر را متوجه شما می سازند.

خواهشمند است سریعا در این دو موضوع و همچنین اجرای سریع طرح محدودیت ثبت ازدواج نظیر سهمیه بندی سالانه ثبت طلاق، به منظور ایجاد عدالت و بهداشت و سلامت شغلی در این دفاتر، ابلاغ امر فرمایید.

متشکرم
جزاکم الله خیرا و رحم الله والدکم
صافی اصفهانی
مسوول کانون سردفتران ازدواج و طلاق استان اصفهان
۱۴۰۱.۰۲.۲